Понеділок, 23.12.2024, 09:13
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трудове навчання

Тема уроку: Визначення завдань для виконання проекту

План – конспект уроку з трудового навчання №17

Тема уроку: «Визначення завдань для виконання проекту»

Дата:

Клас: 10

Мета:

Навчальна

  • ознайомлення учнів із визначення завдань для виконання проекту;
  • формування теоретичних знань для складання проекту;
  • складання плану роботи з виконання творчого проекту.

Розвивальна

  • розвиток технічного мислення;
  • розвиток творчого мислення;
  • розвиток пізнавальних здібностей.

Виховна

  • виховання працелюбності;
  • виховання  організованості, раціональності, практичності.

Профорієнтаційна

  • формування інтересу до праці;
  • ознайомлення з професією «вишивальниця».

 

Завдання уроку:

  • ознайомити  з правильними прийомами проектування й виготовлення виробу;
  • оволодіти правильним формуванням  завдань для виконання проекту.       

Об’єкт праці: 

  • складання плану роботи з виконання творчого проекту

Методи:

при викладанні нового матеріалу – розповідь, бесіда з поясненням, проблемні завдання,  ілюстрація;

заключна частина уроку – усне опитування, діалог, самоконтроль, зауваження. 

 

Наочні посібники, ТЗН та додатковий матеріал:

  • натуральні об’єкти;
  • комплект слайдів;
  • ТЗН (відеотехніка, комп’ютер).

 

Міжпредметні  зв’язки: 

  • інформатика.

Тип уроку: 

  • комбінований.

Тривалість уроку: 45 хв.

 

Хід уроку:


Організаційний момент (2 хв.)

Привітання , перевірка присутніх, перевірка готовності учнів  до уроку

(створення позитивного емоційного настрою вчителем).

 

Добрий день вам

В нашім світлім класі:

Як гостей найкращих,

Раді зустрічати.

 

Хочемо вас привітати,

Запросити на урок.

Буде усмішок багато,

Оповідок та казок.

 

Покажемо майстерність,

Розум та кмітливість,

До праці любов,

У розмові – щирість.

 

Актуалізація опорних знань (5хв.)

Перша станція називається «Кросворд».

Вчитель задає питання , відповідь на них розташовується горизонтально на кросворді. Відповівши на них у зафарбованому вертикальному стовпчику учениці побачать назву об’єкту, який виготовляли на минулому  уроці. При правильних відповіді учениця отримує кольоровий квадратик із паперу, який додає 1 бал до оцінки.


Питання:

  • За допомогою якого шва виконуються пелюстки у «Молочаю», «Хризантеми» , «Троянди»? (Стрічковий)
  • Яким стібком можна утворити тоненькі стебла? (Перекрутом)
  • Стібок призначений для вишивання пелюсток у «Ірисі»?(Прикріпом)
  • З якого волокна виробляють «канву»?(Бавовняне)
  • Як називають найпростіший стібок? (Вперед голку)
  • Для того, щоб виконати середину квіточки використовують …? (Французький)

                                                

Мотивація уроку (2хв.)

(Під час розповіді вчителя на дошку проектуються слайди з зображенням готових виробів вишитих або оздоблених технікою «Вишивка стрічками»)


Сьогодні на уроці ми розглянемо тему, яка називається «Визначення завдань для виконання проекту» . Мета нашого уроку ознайомитися з правильними прийомами проектування й виготовлення виробу виконаного в техніці «Вишивка стрічками». Особливості цієї техніки вишивки в тому, що вона додає малюнку об’ємність. Ця вишивка створює надзвичайно гарні речі. Окрім всього, Ви зможете за допомогою цієї техніки вишивання додати готовим виробам неповторну та індивідуальну виразність…

Повідомлення теоретичного матеріалу (10 хв.)

Станція «Теоретичні знання».

(Слайди висвічуються на дошку та учні записують у зошит)

Визначення завдань для виконання проекту

1. Організаційно-підготовчий етап:

1.1. Визначення проблеми, що слугує спонукою для  обрання теми проекту;

1.2. Проведення міні-маркетингового дослідження, спрямованого на вибір об’єкта проекту згідно обраної теми;

1.3. Пошук історичних відомостей про еволюцію об’єкта проектування;

1.4. Аналіз об’єктів-аналогів;

1.5. Обрання об’єкта проектування на основі проведених досліджень.

2. Конструкторський етап:

2.1. Виконання ескізу об’єкта проектування;

2.2. Опис зовнішнього вигляду та конструкції виробу;

2.3.  Підбір необхідних матеріалів, інструментів та обладнання для виготовлення  виробу;

2.4. Складання технологічної карти на виготовлення виробу;

2.5. Елементарне економічне обґрунтування собівартості виробу.

3. Технологічний етап:

3.1. Безпосереднє виготовлення обраного об’єкту діяльності.

4. Заключно- презентаційний етап:

4.1. Реклама виготовленого виробу.

4.2 Висновки (підведення підсумків і аналіз виконаної роботи).

Вступний інструктаж (2 хв.)

Вчитель пояснює, що учні будуть виконувати під час практичної роботи;

у процесі складання карток учні повинні зрозуміти і обґрунтувати послідовність виконання роботи.

 

Практична робота учнів (15 хв.)

Складання плану роботи з виконання творчого проекту

Станція «Поміркуй».

Учитель пропонує дітям роботу в групах.

Учитель поділяє клас на 3 групи і роздає їм пакет карток з «Визначенням завдань для виконання проекту», діти повинні поміркувати і розкласти ці картки у логічному порядку, вийти до дошки , продемонструвати та обґрунтувати свою роботу.

 

Закріплення вивченого матеріалу (4 хв.)

Станція «Світлофор» (Із сигнальними картками)

(Пропоную учням відповісти на питання за допомогою сигнальних карток. Той, хто знає відповідь на питання, піднімає червону картку, хто не знає відповідь – жовту).

Як називається перший етап?

Які види робіт він передбачає?

Назвіть другий етап?

У чому заклечається його суть?

Яка мета третього етапу?

Скажіть назву і мету четвертого етапу?

 

Підведення підсумків уроку (4 хв.)

Ми дійшли до останньої станції, яка називається «Незакінчені речення».

За допомогою яких ми проаналізуємо наш урок:

Сьогодні ми вивчили …

Найбільш мені сподобалося …

Для мене було новим дізнатися …

Найбільш труднощі я відчувала …

На наступному уроці я хочу …

Повідомляю і пояснюю отримані учнями оцінки за урок.

Дякую вам, діти, за роботу на уроці.


Домашнє завдання (1 хв.)

Сформулювати проблему, щодо обрання теми проекту.